Tepelné čerpadlo voda / voda IVAR.HP DIPLOMAT OPTIMUM G3

Viac ako 90 rokov skúseností švédskej firmy Thermia v oblasti vysoko efektívneho vykurovania a prípravy teplej vody je zárukou použitia moderných technológií a garanciou kvality výrobkov. Tepelné čerpadlo IVAR.HP DIPLOMAT OPTIMUM G3 Vám prinesie spoľahlivé a efektívne riešenie vykurovania nových a rekonštruovaných rodinných domov s tepelnou stratou do 26 kW. Použitím jediného riešenia môžete splniť všetky Vaše požiadavky na tepelnú pohodu v obytných zónach, veľké množstvo teplej vody na umývanie a prípadne vyhrievanie bazénu. Jedná sa o kompaktné tepelné čerpadlá ponúkajúce mimoriadne vysoký ročný vykurovací faktor, určené pre vykurovanie, chladenie a ohrev teplej vody, prípadne bazénové vody. Tepelné čerpadlá IVAR.HP DIPLOMAT OPTIMUM G3 využívajú k vykurovaniu nízkopotencionálnu tepelnú energiu obsiahnutú v povrchovej alebo podzemnej vode. Jedná sa o otvorené primárne potrubie, ktorým preteká priamo voda zo zdroja. Tepelné čerpadlo už v cene obsahuje výmenníkovú zostavu (výmenník tepla voda / nemrznúca kvapalina, držiak výmenníku a snímač prietoku). Použitie výmenníkovej zostavy je pre všetky aplikácie voda / voda , kedy je voda používaná priamo zo zdroja a nie nemrznúca kvapalina, dôrazne doporučené pre zabezpečenie ochrany výparníku TČ pred poškodením (zamrznutím). Tepelné čerpadlo IVAR.HP DIPLOMAT OPTIMUM G3 má integrovaný zásobníkový ohrievač teplej vody s objemom 180 litrov. Vďaka jeho vzhľadu a nízkej hlučnosti je možné ho úspešne umiestniť i do obytnej miestnosti (predsieň alebo vykurované zádverie).

Tieto tepelné čerpadlá disponujú modernými technológiami ako je:

 • HGW*: Ohrev teplej vody pomocou výmenníku predhriatych pár na vysoké teploty súbežne s vykurovaním.
 • TWS*: Zásobníkový ohrievač teplej vody z nerezovej ocele s technológiou TWS zabezpečuje vďaka špeciálne tvarovanému výmenníku a zásobníku rýchly ohrev teplej vody a      následnú efektívnu stratifikáciu vody.
 • OPTIMUM: Srdce tepelného čerpadla - chladiaci okruh, pracuje vždy pri najlepších možných podmienkach, čo zabezpečujú obehová čerpadlá s premenlivými otáčkami.
 • G3: Použitím jediného riešenia môžete splniť všetky Vaše požiadavky na tepelnú pohodu v obytných zónach a vysokú teplotu teplej vody pre umývanie.
 • KOMPAKT: V skrini tepelného čerpadla sú obsiahnuté komponenty nutné pre jeho bezproblémovú funkciu ako napríklad obehové čerpadlá a pomocný ohrev 3/6/9 kW.
 • INTEGRAL: Spôsob riadenia dodávky tepla. Vďaka tomuto riadeniu celý vykurovací objekt pracuje ako akumulátor energie, nie je potreba používať taktovaciu nádobu a kompresor je spínaný v optimálnych intervaloch.
 • ONLINE: Voliteľné príslušenstvo tepelného čerpadla je online monitorovací systém umožňujúci diaľkovo ovládať a sledovať tepelné čerpadlo pomocou PC, tabletu alebo  inteligentného mobilného telefónu.
 • Soft štartér pre kompresor
 • Tichý scroll kompresor Copeland
 • Nerezové doskové výmenníky tepla
 • Chladivo R-410A
 • Minimum vibrácií vďaka špeciálnej konštrukcii
 • Elektronické obehové čerpadlá  v energetickej triede A

        MOŽNOSŤ ROZŠÍRENIA ZÁRUKY NA 5 ROKOV !

*Patentovo chránená technológia vyvinutá spoločnosťou Thermia

Obj. kód Cena bez DPH
IHPWWOG306IVAR.HP WW DIPLOMAT O-G3 6Tepelné čerpadlo voda-voda IVAR.HP WW DIPLOMAT OPTIMUM G3 6 kW10 770,00 €
IHPWWOG308IVAR.HP WW DIPLOMAT O-G3 8Tepelné čerpadlo voda-voda IVAR.HP WW DIPLOMAT OPTIMUM G3 8 kW11 450,00 €
IHPWWOG310IVAR.HP WW DIPLOMAT O-G3 10Tepelné čerpadlo voda-voda IVAR.HP WW DIPLOMAT OPTIMUM G3 10 kW12 380,00 €
IHPWWOG313IVAR.HP WW DIPLOMAT O-G3 13Tepelné čerpadlo voda-voda IVAR.HP WW DIPLOMAT OPTIMUM G3 13 kW13 000,00 €