Fancoily IVAR.SL DC majú taktiež svoj "trpasličí" variant – typ IVAR.SLS DC

Fancoily IVAR.SL DC majú taktiež svoj "trpasličí" variant – typ IVAR.SLS DC
15. november 2019

Fancoily IVAR.SL DC sú obľúbené pre svoj elegantný vzhľad, nízku hlučnosť, a taktiež veľmi malú stavebnú hĺbku, ktorá činí iba 129 mm; zapadajú tak oveľa lepšie do moderných interiérov ako klasické staršie typy.

V modernej výstavbe sa však stále častejšie objavujú veľké francúzske okná a ďalšie atypické stavebné riešenia, ktoré vyžadujú nízke vyhotovenie vykurovacích telies a fancoilov. Z týchto dôvodov v našom sortimente nájdete i rad fancoilov IVAR.SLS DC, ktoré si zachovali obľúbenú malú hĺbku, a naviac znížili celkovú výšku, a to o výrazných 200 mm. Výška typov IVAR.SLS DC je teda iba 379 mm. Toto vyhotovenie je pre rad inštalácií jednoznačne ideálne.

Fancoil IVAR.SLS DC je vyrábaný v dvojtrubkovom vyhotovení, v piatich výkonových variantách, a to od dĺžky 735 mm a výkonu vykurovania 600 W pri vstupnej teplote vykurovacej vody 45 °C, až po dĺžku 1535 mm a výkon 3400 W pri najväčšom type IVAR.SLS 1000.

V súčasnej dobe sú tieto fancoily ponúkané iba pre vertikálnu inštaláciu, ale pre rozšírenie inštalačných možností je pripravovaný i vstavaný variant IVAR.SLSI.

Čo sa týka pripojovacích sád, tie sú vzhľadom k rozmerom taktiež špeciálne upravené a disponujú samostatnými objednávacími kódmi.

Pre fancoily IVAR.SLS DC je možné využívať všetky ponúkané regulácie rovnako ako pri typoch IVAR.SL DC.

Môžete teda použiť vstavané typy IVAR.644 s plynulou reguláciou otáčok ventilátora v celom rozsahu alebo ekonomickejší variant IVAR.643 so štvorrýchlostnou automatickou reguláciou, avšak s plynulým prechodom medzi jednotlivými stupňami, prípadne najjednoduchšou reguláciou IVAR.543.

V prípade požiadavky súčasného ovládania niekoľkých fancoilov je možné riadenie nástenným riadiacim prvkom IVAR.649, ktorý dokáže riadiť súčasne až 30 fancoilov, je však nutné mať každý fancoil osadený elektronikou IVAR.645. Táto elektronika umožňuje mimo iné i zasielanie povelov zdroja vykurovania alebo chladenia.

Ďalšími variantami diaľkového riadenia môže byť kombinácia elektroniky IVAR.B4V, ktorá dokáže spolupracovať s klasickými fancoilovými termostatmi s trojrýchlostným riadením, ako je napríklad IVAR.TFM.

Poslednou možnosťou je potom vstavaná elektronika IVAR.B10, ktorá je riadená pomocou napätia 0-10 V, to môže byť z externého nadradeného ovládania alebo napríklad z termostatu IVAR.TFZ. Elektronika IVAR.B10 dokáže sama ovládať i vstupný elektroventil fancoilu, pretože pri privedenom riadiacom napätí vyšším ako 1 V, dáva pokyn k jeho otvoreniu. 

V nedávnej dobe bola ponuka regulácií rozšírená ešte o webserver IVAR.544, ktorý umožňuje diaľkové riadenie cez internet pomocou aplikácie v tablete alebo mobilnom telefóne, ale taktiež i pomocou PC, ktoré je možné využiť pre riadenie izieb v penziónoch a hoteloch priamo z recepcie.

Veríme, že vďaka kompaktným rozmerom a dostupným výkonom budú architekti a projektanti využívať fancoily IVAR.SLS DC v ďaleko širšej miere napríklad v galériách, výstavných sieňach, ale taktiež v podkrovných miestnostiach bežných rodinných domov, pretože nie len vykurovanie, ale hlavne chladenie sa v posledných rokoch stáva stále žiadanejším artiklom.

V prípade zájmu kontaktujte obchodno-technickú kanceláriu spoločnosti IVAR CS

 

Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.
Radislav Ardely, obchodno technický zástupca

Soubory

Související produkty

Súvisiace kategórie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace