IVAR.2.0 Klimatizácia bez vonkajšej jednotky

IVAR.2.0 Klimatizácia bez vonkajšej jednotky
15. jún 2021

Chladenie obytných priestorov pomocou tzv. klimatizačnej jednotky, ktorá zaisťuje odvádzanie prebytočného tepla do vonkajšieho prostredia, sa prevažne v posledních rokoch teší veľkej obľube. A nie je sa čomu čudovať. Vzhľadom k zvyšujúcim sa teplotám, ktoré sa v posledných rokoch neobjavujú iba v letných mesiacoch, ale veľakrát nás prekvapia už v priebehu jari, či pretrvávajú až do jesene. Na trhu sa objavuje rad produktov, od malých prenosných chladiacich zariadení až po klasické klimatizačné jednotky typu split. Väčšina z nich však predstavuje rôzne úskalia, či už je to nedostatočný výkon pri prenosných verziách alebo náročná inštalácia a potreba chladiarenského technika pri splitových jednotkách. My tu predstavíme úplne odlišné riešenia klimatizačných jednotiek, a to bez vonkajšej jednotky.

Bežná tzv. splitová klimatizácia sa totiž skladá z vonkajšej („kondenzačnej“) a vnútornej jednotky. Tieto dve jednotky sú vzájomne prepojené medeným potrubím, obsahujúcim chladivo a ich inštaláciu musí vykonávať chladiarenský technik s patričným oprávnením. Vonkajšia jednotka predáva odvedené teplo z vnútorného prostredia vonkajšiemu vzduchu. Bohužiaľ veľakrát svojim vzhľadom ruší celkový dojem z budovy a v historických častiach mesta býva jeí použitie úplne zakázané.

Spoločnosť IVAR CS spol. s r. o. už pred mnohými rokmi uviedla na český a slovenský trh prevratné riešenie tohto úskalia. Jedná sa o vnútornú klimatizačnú jednotku (chladenie/kúrenie) bez vonkajšej jednotky 2.0 od talianskeho výrobcu INNOVA, kde je celé zariadenie (vrátane kompresoru a ventilátorov) situované v jednej kompaktnej jednotke. V tomto prípade vo vnútornej jednotke. Vonkajší vzduch preteká vnútornou jednotkou cez teplý výmenník (kondenzátor) a tým odvádza teplo odobrané z vnútorného prostredia. Jediné, čo je nutné urobiť, ako prípravu pre inštaláciu, sú dva prestupy obvodovou stenou objektu do vonkajšieho prostredia. Potom sa len nasadí jednotka na stenu, pripojí sa k napájaniu a zákazník môže chladiť.

Prečo práve klimatizácia IVAR.2.0?

  • Klimatizácia bez vonkajšej jednotky
  • Chladenie × vykurovanie × vetranie × odvlhčovanie
  • Možnosť výberu medzi vertikálnym a horizontálnym vyhotovením
  • Jednoduchá inštalácia
  • Jednoduchá obsluha
  • Atraktívny dizajn a vysoká efektivita prevádzky

Nie len chladenie

Všetky modely klimatizačných jednotiek IVAR.2.0 však okrem chladenia ponúkajú taktiež možnosť vykurovania (pre tento prípad je nutné pripojiť taktiež odvod kondenzátu), vetrania (bez ovplyvnenia izbovej teploty) či odvlhčovanie. Jednotky môžu byť inštalované nízko nad podlahou, ale aj vysoko pri strope. Z vonku sú otvory vybavené samočinnými klapkami, ktoré sa samy otvoria pri spustení jednotky a uzavrú po jej vypnutí.

Horizontálne aj vertikálne vyhotovenie, klasika i mini

Jednotky IVAR.2.0 sú ponúkane v niekoľkých výkonových radoch a konštrukčných vyhotoveniach, ktorá boli v priebehu rokov rozširované a zdokonalované, takže teraz môžeme pokojne povedať, že vhodnú jednotku si vyberie naozaj každý.

V zásade môžeme tieto jednotky rozdeliť na horizontálne a vertikálne. V tomto roku bola existujúca ponuka horizontálných vyhotovení (IVAR.2.0 10 a 12HPIN) rozšírená o dve novinky. Je to IVAR.2.0 09HPIN MINI (so šírkou iba 800 mm) a jednotka IVAR.2.0 15HPIN (so štandardnou šírkou 1010 mm s vyšším výkonom). Teraz tak ponuka horizontálnych klimatizácií IVAR.2.0 môže pokryť rozsah chladiaceho výkonu od 1,73 kW až po 2,87 kW a vykurovacieho výkonu od 1,71 kW až po 2,75 kW. Stačí si len vybrať ten správny model pre zaistenie teplotného komfortu u Vás doma.  

Vertikálne vyhotovenie je tu pre prípady, ako sú úzke medzi-okenné priestory či rohy miestnosti, kde je obtiažne nájsť vhodné miesto pre horizontálne vyhotovenie IVAR.2.0. Jedná sa o výnimočný koncept, spájajúci dizajn a technológiu, a umožňujúci využitie za normálnych okolností nevyužívaných priestorov. Klimatizáciu 2.0 vertikálnu, ponúkame v dvoch výkonových radoch. Prvá je IVAR.2.0.V 10HPIN (s chladiacim/vykurovacím výkonom 2,04/2,1 kW) a druhá je IVAR.2.0.V 12HPIN (s chladiacim/vykurovacím výkonom 2,35/2,36 kW).

Nastavenie odkiaľkolvek

Všetky modely sú naviac štandardne vybavené Wi-Fi pre diaľkové riadenie cez aplikáciu pre inteligentné telefóny a tablety (so systémami Android a iOS), ktorá umožňuje diaľkovo programovať a riadiť zariadenie aj od viacerých užívateľov jako reálny systém automatizácie budov. Samozrejmosťou je diaľkové ovládanie a možnosť ovládania jednotky cez dotykový displej.

Sklopné externé mriežky a jednoduchý dizajn

Jednoduchý a hladký dizajn jednotiek zaistí, že skvelo zapadnú do akéhokoľvek interiéru. K jednotkám sa samozrejme dodáva aj príslušenstvo, ako je spodný estetický kryt pre prípad inštalácie jednotky vysoko pri strope, mriežka na otvory z vonku proti vniknutiu hmyzu či kryt vonkajších mriežok proti dažďu.

Pokiaľ Vás klimatizácie bez vonkajšej jednotky IVAR.2.0 zaujali, pozrite sa na ich ponuku zde či kontaktujte našich obchodno-technických zástupcov.

 

Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.
Kateřina Jandová, technické oddelenie

Související produkty

Súvisiace kategórie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace