Klimatizácia bez vonkajšej jednotky IVAR.2.0

Klimatizácia bez vonkajšej jednotky IVAR.2.0
25. júl 2018

V dnešnej dobe trvalého zvyšovania priemerných vonkajších teplôt a počtu tropických dní a nocí dochádza k nárastu požiadavok na chladenie vnútorných priestorov budov. Veľakrát je inštalácia sofistikovaného a hlavne funkčného klimatizačného systému veľký technický problém. Hlavne pri budovách pamiatkovo chránených je často táto požiadavka prakticky neriešiteľná. Už niekoľko rokov ponúka spoločnosť IVAR CS jednoduché riešenie — chladenie jednotlivých miestností prakticky v akýchkoľvek objektoch. Týmto riešením je klimatizácia bez vonkajšej jednotky IVAR.2.0.

IVAR.2.0 predstavuje prevratné a dizajnové riešenia klimatizácií od výrobcu INNOVA. Vďaka svojej nízkej hĺbke iba 165 mm (resp. 185 mm pri vertikálnom vyhotovení) patrí klimatizácia IVAR.2.0 medzi najtenšie a najľahšie vo svojej kategórii, čím sú požiadavky na vnútorný a vonkajší priestor určené pre klimatizačnú jednotku znížené na minimum.

Prečo práve klimatizácia IVAR.2.0?

  • Klimatizácia bez vonkajšej jednotky
  • Možnosť výberu medzi vertikálnym a horizontálnym vyhotovením
  • Jednoduchá inštalácia
  • Jednoduchá obsluha
  • Atraktívny dizajn a vysoká efektivita prevádzky

 

Jednoduchá inštalácia

Klimatizačná jednotka IVAR.2.0 môže byť inštalovaná na akúkoľvek obvodovú stenu, či už pri podlahe alebo pri strope. Jediné, čo klimatizačná jednotka potrebuje, sú dva otvory v obvodovej stene s priemerom 162 mm. Pozrite sa na video, aká jednoduchá inštalácia je.

Odvod kondenzátu

Pri modeloch s prevádzkovým režimom vykurovania, musí byť k zariadeniu pripojené potrubie pre odvod kondenzátu. Elektroventil umožní odvod kondenzátu z vnútornej zbernej nádoby potom, čo bola dosiahnutá maximálna hladina kondenzátu v zbernej nádobe. Pri zariadení jedine pre chladenie musí byť potrubie pre odvod kondenzátu pripojené iba pri prevádzke jednotky s nízkymi teplotami v chladenej miestnosti pod 23 °C.

lete chladí, v zime kúri 

Každé klimatizačné a chladiace zariadenie pracuje na princípe tepelného čerpadla. To znamená, že môže byť technicky upravené tak, že je možné v lete zariadením vnútornej miestnosti chladiť a v zime vykurovať.

Ovládanie klimatizačnej jednotky IVAR.2.0

Diaľkové ovládanie, dotykový displej a riadenie cez aplikáciu iOS a Android. Pri vývoji jednotky sa myslelo na to, aby jej obsluha bola čo možno najjednoduchšia. Okrem diaľkového ovládania je jednotka vybavená dotykovým displejom, ktorý umožňuje nastavenie akejkoľvek funkcie. Displej je taktiež vybavený zámkom pre zamedzenie neoprávneného použitia jednotky. Je možné úplne deaktivovať „vykurovací“ režim jediným stlačením displeja. Jednotka potom pracuje iba v režime chladenia, bez nutnosti inštalácie potrubia k odvodu kondenzátu. Smer prúdenia vzduchu je taktiež možné prispôsobiť jediným stlačením tlačidla. Pomocou aplikácie vo vašom inteligentnom telefóne môžete jednotky riadiť diaľkovo pomocou Wifi.

Optimalizovaný výkon DC Inverter a Dual Power

Výkony klimatizačnej jednotky boli optimalizované tak, aby bola dosiahnutá správna teplota a čo najväčšia úroveň komfortu, a teda aj nízka spotreba energie a hlučnosti. Vďaka starostlivej voľbe izolačných materiálov je hlučnosť porovnateľná s klasickými splitovými jednotkami a spotreba energie je potom výrazne znížená vďaka inštalácii nových DC motorov ventilátorov. Vďaka funkcii Dual Power je požadovaná teplota dosiahnutá za čo najkratšiu dobu.

Sklopné externé mriežky

Jednotka IVAR.2.0 je vybavená sklopnými klapkami na fasáde v mieste prívodu a odvodu vonkajšieho vzduchu, ktoré sa otvoria samotným prúdením vonkajšieho vzduchu jednotkou. Otvárajú sa, ak je jednotka v prevádzke, pri vypnutí jednotky sa automaticky uzatvárajú. Vďaka tomu je zaistený lepší vnútorný komfort, menej prachu, hlučnosti a znečistenia, menej častá údržba a taktiež menšia viditeľnost z vonku.

Získajte viac informácií o produkte

Zaujala Vás klimatizačná jednotka IVAR.2.0 od výrobcu INNOVA? Pre viac informácií a technických špecifikácií navštívte stránku produktu na našom webe, alebo kontaktujte obchodno-technickú kanceláriu spoločnosti IVAR SK.

Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.
Ondřej Šindelář, technický manažér

Soubory

Související produkty

Súvisiace kategórie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace