Magnetické filtre alebo ako účinne chrániť vašu vykurovaciu sústavu

Magnetické filtre alebo ako účinne chrániť vašu vykurovaciu sústavu
15. október 2018

Voda cirkulujúca v systémoch vykurovania a chladenia obsahujúca nečistoty, môže spôsobiť rýchle opotrebovanie alebo poškodenie inštalovaných komponentov, ako sú obehové čerpadlá, regulačné ventily alebo merače spotreby tepla.

Magnetické filtre vybavené silným trvalým magnetom separujú nečistoty, ktoré sú tvorené prevažne pieskom, časticami hrdze a šponami vyskytujúcimi sa v systémoch, ako s uzatvoreným, tak aj s otvoreným okruhom vykurovacej vody. Vyskúšaná a patentovaná technológia silného permanentného magnetu zaručuje prakticky 100 % odstránenie oxidu železnatého už pri prvom prietoku vykurovacej vody magnetickým filtrom. Filtračné sitko potom separuje všetky ostatné nečistoty. Inštaláciou magnetického filtra okrem životnosti, zlepšujete aj tepelnú výmenu a celkovú účinnosť vykurovacieho systému.

Výhody magnetických filtrov (podľa typu)

 • Predĺženie životnosti kotla a vykurovacieho systému
 • Účinná separácia všetkých magnetických a nemagnetických nečistôt
 • Rýchla a jednoduchá údržba v prevádzkovom režime vykurovacieho systému
 • Viac možností, ak magnetický filter inštalovať
 • Malé rozmery umožňujúce inštaláciu aj v obmedzenom inštalačnom priestore
 • Sady vrátane pripojovacích armatúr

Magnetické kazety a filter společne tvoria jednotný celok namontovaný do obvodu vykurovacieho alebo chladiaceho systému. Prietok vykurovacej vody je zabezpečený takým spôsobom, že nečistoty, ktoré majú byť z vykurovacej vody separované, prichádzajú do intenzívneho kontaktu s magnetickým jadrom, kde dochádza k ich separácii. Konštrukcia filtrov umožňuje zachovanie voľného prietoku vykurovacej alebo chladiacej vody aj v prípade zaneseného magnetického jadra.

Pri prevádzkovaní magnetických filtrov nie je potrebný žiadny externý zdroj ani prevádzkové nastavenie. Pre dosiahnutie čo najlepšieho filtračného efektu odporúčame inštaláciu magnetického filtra za posledným radiátorovým telesom na vratnú vetvu do kotla so zaistením dostatočného prístupu pre servis a údržbu. Jednoduchá inštalácia, rýchla údržba a čistenie chránia veľa rokov vykurovací systém vďaka dvojitej filtračnej technológii, ktorá filtruje vykurovaciu vodu dvakrát pri jednom prietoku magnetickým filtrom.

Inštalácia magnetických filtrov eliminujeme zatiaľ známe problémy

 • Poškodenie obehových čerpadiel a meračov spotreby tepla
 • Zanesenie a upchanie regulačných prvkov
 • Zníženie nominálneho prietoku v rozvodoch
 • Zanášanie výmenníkov tepla
 • Zníženie tepelného výkonu a prenosu tepla
 • Nárast v spotrebe energií

V našej ponuke môžete pod typovým označením IVAR.DIRTSTOP, IVAR.MINIMAG, IVAR.BOILERMAG a IVAR.BOILERMAG XL nájsť kvalitné magnetické filtre s dvojitou separačnou funkciou, ktorá zabezpečuje fyzické odstránenie všetkých nežiadúcich magnetických a nemagnetických nečistôt už pri prvom prietoku vody magnetickým filtrom.

Získajte viac informácií o produktoch

Chcete účinne chrániť Váš vykurovací systém? Pre viac informácií a technických špecifikácií navštívte stránku s filtrami na našom webe, alebo kontaktujte obchodno-technickú kanceláriu spoločnosti IVAR SK.


Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.
Miroslav Kotrouš, technický manažér

Soubory

Související produkty

Súvisiace kategórie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace