Nový Thermia iTEC INVERTER

Nový Thermia iTEC INVERTER
16. september 2020

Predstavujeme modernizované tepelné čerpadlo švédskeho výrobcu Thermia iTec. Je založené na rovnakej platforme ako pôvodný iTec. Jedná sa o vonkajší monoblok vzduch – voda s hermeticky uzavretým chladiacim okruhom kompletizovaným priamo vo výrobe. Došlo k vylepšeniu chladiaceho okruhu. Pôvodný rad Thermia iTec bol rozšírený o jednotku s výkonom 12 kW.

Vnútorné jednotky iTec

S novým radom vonkajších jednotiek bola vylepšená aj najvybavenejšia vnútorná jednotka Total +60. Táto vnútorná jednotka obsahuje nerezový zásobníkový ohrievač teplej vody so špirálovým výmenníkom tepla s technológiou TWS, elektrický pomocný ohrievač s krokmi 3/6/9/12/15 kW, prepínací ventil TV/vykurovanie, a po novom i vstavaný 60l buffer tank s tromi pripojovacími bodmi, hydraulicky oddeľujúci vykurovaciu sústavu a okruh tepelného čerpadla, a dve obehové čerpadlá – jedno pre vykurovaciu sústavu a jedno pre kondenzátor tepelného čerpadla. Nové usporiadanie zvyšuje variabilitu použitia, zvyšuje objem vykurovacej vody v sústave, čím znižuje citlivosť celého systému na kolísanie prietoku vykurovacou sústavou a zároveň skvalitňuje prípadné zimné rozmrazovanie.

Sledujeme dnešné trendy a predstavujeme technológiu s nízkou uhlíkovou stopou

Novo použité chladivo v Thermia iTec s názvom R32 má oveľa nižší index GWP ako bežné chladivá používané v tepelných čerpadlách (ako napríklad R407C alebo R410A). Konkrétna hodnota GWP indexu je 675. To znamená, že nové chladivo má približne o dve tretiny nižší negatívny vplyv na tvorbu skleníkového efektu ako bežné chladivá používané v tepelných čerpadlách.

iTec detailne

Nové vonkajšie jednotky iTec majú modernizovaný kompresor, ktorý je prispôsobený chladivu R32. Má zväčšenú pracovnú obálku (pracovná oblasť) a tým bola dosiahnutá maximálna výstupná teplota vykurovacej vody až na 65 °C. Toto vylepšenie predstavuje veľkú výhodu pri inštaláciách do rekonštruovaných domov, kde je stále vykurovacia sústava pracujúca s radiátormi a vysokou teplotou. Chladiaci okruh bol vylepšený taktiež dôkladnejšou izoláciou komponentov.

Veľké množstvo teplej vody

iTec 5 dokáže, na jedno nahriatie zásobníkového ohrievača Total, pripraviť 261 litrov teplej vody s teplotou 40 °C (podľa štandardizovaného merania množstva vyprodukovanej teplej vody). Vďaka využitiu technológie TWS, a vďaka vyššej teplote na výstupe vykurovacej vody, dostal iTec vo verzii 5 a 9 hodnotenie na energetickom štítku v hodnote A+. Pre užívateľa tieto fakty znamenajú veľa teplej vody pre každodenné použitie a taktiež hospodárnosť prevádzky tepelného čerpadla iTec.

 

Za IVAR CS spol. s r.o.
Ing. Jan Jokeš, technický manažer

Související produkty

Súvisiace kategórie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace