Pokrokové tepelné čerpadlo typu zem – voda a voda – voda s ekologickým chladivom pre európsku klímu

Thermia Calibra Eco je ďalším krokom k lepšiemu životnému prostrediu. Invertorové tepelné čerpadlo zem – voda Calibra Eco využíva ekologické chladivo R452B, a tým novo nastavuje latku pre zemné tepelné čerpadlá v ekológii prevádzky a zároveň spĺňa…
Pokrokové tepelné čerpadlo typu zem – voda a voda – voda s ekologickým chladivom pre európsku klímu

Thermia Calibra Eco je ďalším krokom k lepšiemu životnému prostrediu. Invertorové tepelné čerpadlo zem – voda Calibra Eco využíva ekologické chladivo R452B, a tým novo nastavuje latku pre zemné tepelné čerpadlá v ekológii prevádzky a zároveň spĺňa najprísnejšie kritéria Európskej únie pre udržateľný rozvoj.

Chladivo novej generácie R452B

Tepelné čerpadlo Calibra Eco je prvé zemné tepelné čerpadlo na trhu, používajúce ekologické chladivo R452B. Má veľmi nízky index GWP* a vďaka unikátnemu technickému riešeniu potrebuje Calibra Eco menšie množstvo chladiva ako iné tepelné čerpadlá rovnakej kategórie. Kombináciou týchto dvoch skutočností je výsledný vplyv na globálne otepľovanie planéty Zem veľmi nízky. R452B má o 66 % nižší vplyv na globálne otepľovanie ako predchádzajúce chladivo R410A.

Ekologickejšie, lepšie, úspornejšie

Calibra Eco ponúka rovnaké výhody pokrokového technického riešenia ako Calibra, a naviac vďaka novému chladivu poskytuje o niečo vyššiu hospodárnosť prevádzky. Vďaka vysokému SCOP** (5,96) udržuje spotrebu energie na minime počas celého roku.

Invertorová technológia sa prispôsobuje okamžitým požiadavkám

Calibra Eco je invertorové tepelné čerpadlo, a preto je skvelým riešením pre nové budovy i pre rekonštruované objekty. Vďaka svojmu vybaveniu môže byť do jedného riešenia zahrnuté vykurovanie, príprava teplej vody, chladenie a ohrev bazénu. Invertorová technológia dovoľuje počítať aj s budúcim rozšírením budovy alebo sa prispôsobiť súčasnému zdroju tepla. Calibra Eco ponúka výkonové varianty 2-8 kW, 3-12 kW a 4-16 kW.

Veľké množstvo teplej vody

Calibra Eco pripravuje teplú vodu rýchlejšie a na vyššiu teplotu, ako je dosiahnuteľné tradičnými technológiami. Calibra Eco využíva TWS*** technológiu a celý rad ďalších technických inovácií pre poskytnutie maximálneho užívateľského komfortu pri príprave teplej vody vo svojej triede. Calibra Eco je taktiež dostupná vo verzii Duo s oddeleným zásobníkovým ohrievačom teplej vody typu MBH v objemoch 200 a 300 litrov.

Thermia Online

Vďaka vstavanej funkcii Thermia Online môžete svoje tepelné čerpadlo Calibra Eco diaľkovo monitorovať a ovládať pomocou počítača, tabletu alebo inteligentného telefónu odkiaľkoľvek na svete.

Genesis

Jedná sa o moderný riadiaci systém, používaný v modeloch s premenlivým výkonom zariadení, využívajúcich k riadeniu výstupného výkonu frekvenčný menič – invertor. Riadiaci systém Genesis v tepelných čerpadlách Thermia je vybavený intuitívnym farebným dotykovým displejom so symbolmi a ikonami, ktoré uľahčujú orientáciu a ovládanie.

Verzia voda – voda

Pri potrebe využívania podzemnej vody ako primárneho zdroja tepla je nutné zaobstarať verziu voda – voda. Verzia WW už v cene obsahuje vstavaný výmenník tepla, snímač prietoku a kartu EM3. Vďaka tomuto príslušenstvu je pri prevádzke bezpečne oddelený výparník tepelného čerpadla od zdrojovej vody a tým je preventívne tepelné čerpadlo ochránené pred poškodením zamrznutím vody v doskovom výmenníku tepelného čerpadla – výparníku.

 

* GWP (Potenciál globálneho otepľovania) popisuje množstvo tepla zachyteného skleníkovým plynom v atmosfére Zeme v porovnaní s CO2. CO2 je referenčný plyn s hodnotou GWP 1.
** SCOP (Sezónny vykurovací faktor) je vykurovací faktor určený podľa medzinárodnej normy EN14825 ukazujúcej ako efektívna je prevádzka tepelného čerpadla počas celého roku pri zohľadnení celoročného podnebia.
*** TWS (Tap Water Stratification): Technológia firmy Thermia, ktorá umožňuje rýchlejší ohrev teplej vody, ohrieva teplú vodu na vyššiu teplotu a umožňuje nasledovné efektívne teplotné rozvrstvenie, čím je dosiahnutý maximálny užívateľský komfort.

 

Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.
Ing. Jan Jokeš, technický manažér

Soubory

Související produkty

Súvisiace kategórie

Související články

Vetranie so spätným získavaním tepla

Vetranie so spätným získavaním tepla

Zmiešavacie zostavy pre teplovodné podlahové vykurovanie a švédske tepelné čerpadlá Thermia

Zmiešavacie zostavy pre teplovodné podlahové vykurovanie a švédske tepelné čerpadlá Thermia

Výber a návrh tepelných čerpadiel

Výber a návrh tepelných čerpadiel