Vzduchové tepelné čerpadlo IVAR.HP iTEC

Vzduchové tepelné čerpadlo IVAR.HP iTEC
16. júl 2018

Thermia je tradičná švédska značka tepelných čerpadiel. Firma Thermia vznikla v prvej polovici minulého storočia a zaoberá sa energeticky efektívnymi spôsobmi vykurovania už od samotného založenia Perom Andersonom v roku 1923.  Vo švédskej Arvike má výrobný závod, výskumné a vývojové centrum, ale aj školu tepelných čerpadiel. Jedno z tepelných čerpadiel portfólia Thermia je iTec Inverter. Jedná sa o kompaktné tepelné čerpadlo s kompresorom osadeným invertorom s možnosťou prispôsobovania výstupného vykurovacieho výkonu okamžitým potrebám (počasie, aktuálna tepelná strata). Výkonová rada zahŕňa modely 5 kW, 9 kW a 16 kW. Zariadenie sa skladá z dvoch jednotiek – vonkajšej a vnútornej.

Samotné tepelné čerpadlo je situované vo vonkajšej jednotke, preto je tepelné čerpadlo iTec nazývané vonkajším monoblokom. Jeho výhodou je hermeticky tesný chladiaci okruh, na ktorý sa nevzťahuje povinnosť vykonávania kontrol tesnosti chladiaceho okruhu podľa nariadenia EÚ.

Tepelné čerpadlo iTec Inverter poskytuje širokú variabilitu vybavenia vďaka ponuke rôznych vnútorných jednotiek.

ng.jpgVerzia Standard je vhodná pre inštalácie, kde sa už vyskytujú komponenty pre prípravu teplej vody a napríklad pomocný ohrev. Vnútorná jednotka obsahuje iba riadiacu centrálu. Plus má vnútornú jednotku vybavenú vedľa riadiacej jednotky taktiež prepínacím ventilom TV (teplá voda)/vykurovanie, pomocným ohrevom do 15 kW a obehovým čerpadlom. Ako najvybavenejšia verzia je tu Total obsahujúca oproti verzii Plus ešte zásobníkový ohrievač teplej vody s technológiou TWS. Jedná sa o technológiu vyvinutú v Thermii za účelom dosiahnutia rýchlejšieho ohrevu TV a poskytnutím väčšieho množstva TV užívateľovi. Táto technológia víťazí vo švédskych nezávislých testoch prípravy TV pomocou tepelných čerpadiel. Viď článok https://www.ivarsk.sk/clanky/thermia-atec-poskytuje-objektivne-najvacsie-uspory-z-testovanych-tepelnych-cerpadiel-28/.

Dlhodobo osvedčený švédsky riadiaci systém na báze PI dokáže riadiť prípravu TV, vykurovanie (ekvitermné), pomocný ohrev, buffer tank, jeden priamy vykurovací okruh, 2 zmiešavané okruhy. Vstavaná ochrana tepelného čerpadla pred vysokou teplotou spiatočky umožňuje pripojenie solárneho systému do buffer tanku. Funkcia chladenie je v tomto tepelnom čerpadle vstavaná.

Tepelné čerpadlo figuruje v zozname výrobkov podporovaných programom Zelená domácnostiam. Je ideálne pre podlahové vykurovanie a ďalšie nízkoteplotné inštalácie, v ktorých dosahuje skvelé výsledky parametrov a úspor. Pri zahrnutí vstavaného regulátora teploty, ktorý je vždy súčasťou dodávky, dosahuje energetickú triedu až A+++.

 

 

 

Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.
Jan Jokeš, technický manažér

Soubory

Související produkty

Súvisiace kategórie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace