Evolúcia v elektronike. Nové obehové čerpadlá EVOSTA2 a EVOSTA3

Moderná technológia synchrónneho motoru s permanentným magnetom a frekvenčným meničom zaisťuje pri novej rade obehových čerpadiel EVOSTA2 a EVOSTA3 vysokú účinnosť vo všetkých aplikáciách a prináša nemalé výhody v oblasti úspory energie. Nové obehové…
Evolúcia v elektronike. Nové obehové čerpadlá EVOSTA2 a EVOSTA3

Moderná technológia synchrónneho motoru s permanentným magnetom a frekvenčným meničom zaisťuje pri novej rade obehových čerpadiel EVOSTA2 a EVOSTA3 vysokú účinnosť vo všetkých aplikáciách a prináša nemalé výhody v oblasti úspory energie.

Nové obehové čerpadlá EVOSTA2 je možné použiť pri vykurovacích systémoch so solárnymi panelmi pre cirkuláciu teplej vody, teraz taktiež pre klimatizačné systémy. Nová rada obehových čerpadiel EVOSTA2 predstavuje najnovšiu evolúciu v spoľahlivosti, komforte a taktiež v jednoduchosti použitia a údržby. EVOSTA2 úplne nahrádza predchádzajúcu radu a je taktiež ideálna ako náhrada za staré trojrýchlostné obehové čerpadlá, pretože má kompaktné rozmery. Jediný model čerpadla môže pokryť dopravnú výšku 6,9 metrov (čerpadlo EVOSTA2) a 8 metrov (čerpadlo EVOSTA3).

Výhody nových obehových čerpadiel

  • Jednoduchá obsluha a údržba
  • Šetrí prevádzkové náklady
  • Čelný ovládací panel

Úplne nová rada obehových čerpadiel EVOSTA3 nahrádza pôvodnú radu EVOTRON. Jedná sa o prvé inteligentné obehové čerpadlo EVOSTA3, ktoré ponúka jedinečné vlastnosti, hlavne zlepšenie výkonu systémov, kompaktné rozmery, kvalitu spracovania, inovatívne materiály a technické riešenia. To všetko robí z produktu EVOSTA3 vysoko účinné a spoľahlivé obehové čerpadlo, ktoré sa zároveň jednoducho inštaluje. Vďaka jeho možnostiam využitia a účinnosti je EVOSTA3 ideálnym riešením pre domové klimatizačné a vykurovacie systémy.

Nastavenie čerpadiel EVOSTA2 a EVOSTA3 je možné upraviť pomocou čelného ovládacieho panelu jediným tlačidlom. Tri diódy na prístroji ukazujú aktuálne nastavenie a rada EVOSTA3 má naviac displej s okamžitou spotrebou energie a ďalšími zobrazeniami stavu čerpadla.

Obe čerpadlá chránia proti vniknutiu vody stupňom krytia IPX5, vďaka ktorému pri výrobku nehrozia problémy napríklad s vlhkosťou pri klimatizačných systémoch a vôbec vniknutiu vody do mechaniky či v horšom prípade do elektroniky. Stupeň krytia IPX5 je testovaný pomocou prúdu striekajúcej vody tryskou na slabé miesta a otvory, bez toho by došlo k infiltrácii do zariadenia. Čerpadlá EVOSTA2 a EVOSTA3 sú navrhnuté s čelnou elektronikou a odvzdušňovacou zátkou tak, aby bol umožnený prístup k hriadeľu pre jeho prípadné odblokovanie. Plášť motoru je vyrobený z nerezovej ocele AISI 304 a zaisťuje maximálny komfort a dlhú životnosť, i v prípade klimatizačných systémov.

43 rokov skúseností, spoločne s novým dizajnom mechaniky a elektroniky určeným pre interiéry domov a novou DAB 4.0 výrobnou halou, robia z elektronických obehových čerpadiel EVOSTA2 a EVOSTA3 s mokrobežným rotorom úplne inovatívne riešenia v oblasti technológie, spoľahlivosti a výkonu.

Získajte viac informácií o produkte

Zaujali Vás nové obehové čerpadlá EVOSTA2 a EVOSTA3 spoločnosti DAB? Pre viac informácií a technických špecifikácií navštívte stránku produktu na našom webe, alebo kontaktujte obchodno-technickú kanceláriu spoločnosti IVAR CS.

 

Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.
David Kreuzer, technický manažér

Soubory

Související produkty

Súvisiace kategórie

Související články

Spravujte svoje čerpadlá našim novým NgPanelom

Spravujte svoje čerpadlá našim novým NgPanelom

Odčerpávanie odpadovej vody - GENIX

Odčerpávanie odpadovej vody - GENIX

ESYBOX MINI 3 S NOVOU TVÁROU

ESYBOX MINI 3 S NOVOU TVÁROU