MAGNETICKÉ FILTRE DIRTSTOP®

MAGNETICKÉ FILTRE DIRTSTOP®
14. október 2019

Voda, cirkulujúca v uzatvorených okruhoch vykurovacích a chladiacich systémov, obsahujúca nečistoty tvorené prevažne pieskom, čiastočkami hrdze a šponami, môže spôsobiť rýchle opotrebovanie alebo poškodenie inštalovaných komponentov. Funkcia odlúčenia / separácie nečistôt je nevyhnutná pre zvýšenie životnosti kotlov, alternatívnych zdrojov, výmenníkov tepla, obehových čerpadiel, termostatických ventilov, regulačných šróbení, vyvažovacích ventilov alebo meračov spotreby tepla.

Kovové časti vykurovacieho systému podliehajú korózivným javom a uvoľňujú do vody nečistoty železitého pôvodu. Nečistoty neželezitého (minerálneho) pôvodu sa môžu usadzovať v miestach systému s malým priechodom, spôsobujú prekážky (odpor), zvyšujú hlučnosť a spôsobujú ďalšie poruchy funkčnosti.

Vzhľadom k spomínanej problematike a prevencii ochrany systémov, sú v ponuke spoločnosti IVAR CS spol. s r.o. kvalitné magnetické filtre (odlučovače nečistôt) pod typovým označením IVAR.DIRTSTOP® s dvojitou separačnou funkciou a IVAR.DIRTSTOP® XL s trojitou separačnou funkciou, ktoré zabezpečujú fyzické odstránenie všetkých nežiadúcich magnetických a nemagnetických nečistôt už pri prvom prietoku média magnetickým filtrom. Zlepšujú tepelnú výmenu, zvyšujú celkovú účinnosť vykurovacieho systému a chránia ho veľa rokov, vďaka pravidelnej údržbe a čisteniu. Môžu byť inštalované vo vykurovacích systémoch s rôznymi zdrojmi vykurovania, či už sa jedná o kotle, tepelné čerpadlá alebo iné zdroje tepla. Pokiaľ sa vykurovacie médium používa alternatívne i pre chladenie v lete, musí byť IVAR.DIRTSTOP® dostatočne tepelne izolovaný.

Ponúkané magnetické filtre sú vybavené silným trvalým neodymovým magnetom s diametrálnou polarizáciou, ktorý účinne separuje nečistoty železitého pôvodu. Vyskúšaná a patentovaná technológia silného permanentného magnetu zaručuje prakticky 100% odstránenie oxidu železnatého už pri prvom prietoku vykurovacej vody magnetickým filtrom. Filtračné sitko potom separuje i všetky nečistoty nemagnetického pôvodu.

tabulkask.jpg

Patentovaná otočná vložka magnetického filtru IVAR.DIRTSTOP® zaisťuje, aby vykurovacia voda prešla vždy filtračným sitkom v akejkoľvek zo štyroch variabilných inštalačných pozícií a zabezpečila tak maximálny filtračný účinok. Inštalácia do rozvodu je možná v štyroch variabilných pozíciách prenastavením patentovanej otočnej vložky. Vďaka dvojitej filtračnej funkcii je zabezpečené odlúčenie / separácia väčšiny magnetických a nemagnetických nečistôt už pri prvom prietoku média magnetickým filtrom. Silný neodymový magnet s diametrálnou polarizáciou vyvíja silné homogénne magnetické pole, čím maximalizuje zachytávanie magnetických nečistôt. Extrémne kompaktné telo magnetického filtru zaisťuje jednoduchú inštaláciu pod kotol s nízkymi nárokmi na priestor a disponuje veľkou odkaľovacou komorou otočnou o 360 stupňov s integrovaným guľovým uzáverom pre odvod nečistôt s ľahkým a rýchlym čistením. IVAR.DIRTSTOP® je dodávaný vo variabilnom bielom alebo šedom farebnom vyhotovení.

Patentovaná cyklónová vložka magnetického filtru IVAR.DIRTSTOP® XL zabezpečuje počiatočným prietokom vody cyklónovým efektom maximálne odlúčenie / separáciu neželezitých nečistôt a následne pôsobením silného neodymového magnetu s diametrálnou polarizáciou dochádza k odlúčeniu i magnetických nečistôt. Filtračné sitko potom dokončuje celú filtračnú akciu, ktorá je ďalej zvýhodnená o veľký objem odkaľovacej komory pre dekantáciu nečistôt. Inštalácia magnetického filtra IVAR.DIRTSTOP® XL je nevyhnutná v stredne veľkých systémoch vykurovania pre zlepšenie tepelnej výmeny, zvýšenie účinnosti a ochranu vykurovacieho systému v priebehu času vďaka svojej trojitej funkcii. Inštalácia do rozvodu je možná v akejkoľvek polohe, horizontálnej, vertikálnej i šikmej.

Oba typy magnetických filtrov rady DIRTSTOP® kombinujú trvalú a účinnú ochranu s kompaktnými rozmermi a veľmi jednoduchou inštaláciou, údržbou a čistením bez potreby vypúšťania systému.

Inštalácia magnetických filtrov DIRTSTOP® sa realizuje na vratnom potrubí vykurovacieho systému, pred zdroj tepla, aby mohlo dôjsť k odlúčeniu / separácii železitých a neželezitých nečistôt z obvodu skôr, ako sa dostanú k samotnému zdroju tepla.

ZHRNUTIE VÝHOD MAGNETICKÝCH FILTROV DIRTSTOP®

 • Fyzická separácia všetkých magnetických a nemagnetických nečistôt
 • Patentovaná magnetická technológia
 • Variabilná inštalačná pozícia
 • Veľká odkaľovacia komora
 • Malé rozmery umožňujúce inštaláciu i v obmedzenom inštalačnom priestore
 • Rýchla a ľahká údržba v prevádzkovom režime vykurovacieho systému
 • Voliteľné farebné vyhotovenie (iba IVAR.DIRTSTOP®)
 • Sady vrátane pripojovacích armatúr

INŠTALÁCIOU MAGNETICKÝCH FILTROV ELIMINUJETE ZATIAĽ ZNÁME PROBLÉMY

 • Poškodenie obehových čerpadiel a meračov spotreby tepla
 • Zanesenie a upchanie regulačných prvkov
 • Zníženie nominálneho prietoku v rozvodoch
 • Zanášanie výmenníkov tepla
 • Zníženie tepelného výkonu a prenosu tepla
 • Nárast v spotrebe energií

V prípade záujmu o uvedený sortiment magnetických filtrov nás kontaktujte na e-mailovej adrese ivar@stonline.sk. Podrobné technické informácie vrátane návodu na použitie nájdete v odkaze tu.

 

Za spoločnost IVAR CS spol. s r.o.
Miroslav Kotrouš, technický manažér

Soubory

Související produkty

Súvisiace kategórie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace