Nové technológie mokrobežných obehových čerpadiel DAB PUMPS

Dlhoročná história výrobcu čerpacej techniky DAB PUMPS, know-how a vlastné vyhotovenie mechaniky a elektroniky v novej výrobe DAB 4.0 factory umožnili vytvorenie nových elektronických obehových čerpadiel EVOSTA s mokrobežnými rotormi, ktoré sú úplne…
Nové technológie mokrobežných obehových čerpadiel DAB PUMPS

Dlhoročná história výrobcu čerpacej techniky DAB PUMPS, know-how a vlastné vyhotovenie mechaniky a elektroniky v novej výrobe DAB 4.0 factory umožnili vytvorenie nových elektronických obehových čerpadiel EVOSTA s mokrobežnými rotormi, ktoré sú úplne inovatívne v oblasti technológie, spoľahlivosti a vo výkone.

DAB 4.0 factory je nová plne automatická robotická výrobná linka, ktorá zabraňuje ľudským chybám z dôvodu nepozornosti a zaisťuje bezproblémovú výrobu a bezrizikové pracovisko.

Moderná technológia synchrónneho motoru s permanentným magnetom a frekvenčným meničom zaisťuje pri rade obehových čerpadiel EVOSTA2, EVOSTA3 vysokú účinnosť vo všetkých aplikáciách a prináša nemalé výhody v oblasti úspory energie.

Obehové čerpadlá EVOSTA2 je možné použiť pri vykurovacích systémoch, pre cirkuláciu teplej vody (verzia SAN) a teraz taktiež pre klimatizačné systémy. Nový rad obehových čerpadiel EVOSTA2 predstavuje najnovšiu evolúciu v spoľahlivosti, komforte a taktiež v jednoduchosti použití a údržby.

EVOSTA2 úplne nahrádza predchádzajúci rad a je taktiež ideálna ako náhrada za staré trojrýchlostné obehové čerpadlá, pretože má kompaktné rozmery, a jediný model čerpadla môže pokryť dopravnú výšku 4, 5 a 6 metrov.

EVOSTA3 je prvé inteligentné obehového čerpadlo, ponúkajúce jedinečné vlastnosti, najmä v zlepšení výkonu systémov, ďalej potom kompaktné rozmery, kvalitu spracovania, inovatívne materiály a technické riešenia. To všetko robí z produktu EVOSTA3 vysoko účinné a spoľahlivé obehové čerpadlo, ktoré sa zároveň jednoducho inštaluje. Vďaka jeho možnostiam využitia a účinnosti je EVOSTA3 ideálnym riešením pre domové klimatizačné a vykurovacie systémy.

Nastavenie čerpadiel EVOSTA2 a EVOSTA3 je možné upraviť na ovládacom čelnom paneli pomocou jediného tlačidla. Tri diódy na prístroji ukazujú aktuálne nastavenie a rad EVOSTA3 má naviac displej s okamžitou spotrebou energie a ďalšími zobrazeniami stavu čerpadla.

V tomto roku boli tieto čerpadlá vylepšené o novú patentovanú technológiu odolnú voči vodnému kameňu. Kartuša odolná voči vodnému kameňu pri čerpadlách EVOSTA2 a EVOSTA3 udržuje hriadeľ v perfektnom stave, znižuje riziko zanášania vodným kameňom, ktorý sa bežne tvorí z dôvodu zvyškového vzduchu a vody.

Stupeň krytia IPX5 zabráni vniknutiu vody, problém s vlhkosťou napríklad pri klimatizačných systémoch a vôbec vniknutie vody do mechaniky, a hlavne do elektroniky našich výrobkov, tak nehrozí. Stupeň krytia IPX5 je testovaný pomocou prúdu striekajúcej vody tryskou 6,3 mm na slabé miesta a otvory bez toho, aby došlo k infiltrácii do zariadenia.

Čerpadlá EVOSTA2 a EVOSTA3 sú navrhnuté s čelnou elektronikou a odvzdušňovacou zátkou tak, aby bol umožnený prístup k hriadeľu pre jej prípadné odblokovanie.

Plášť motora je vyrobený z nerezovej ocele AISI 304 a zaisťuje maximálny komfort a dlhú životnosť, i v prípade klimatizačných systémov.

Verzia EVOSTA SOL PWM je vhodná pre všetky typy solárnych systémov a naviac môže byť riadená z externej riadiacej jednotky pomocou digitálneho signálu PWM. Požadovaný prevádzkový režim môže byť proporcionálny tlak alebo konštantná rýchlosť. Dosahuje výtlačné výšky až 14,5 m a pracovné teploty až 130 °C.

Pre viac informácií a technických špecifikácií navštívte naše webové stránky, alebo kontaktujte obchodno-technickú kanceláriu spoločnosti IVAR SK.

 

Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.
David Kreuzer, technický manažér

Soubory

Související produkty

Súvisiace kategórie

Související články

Odčerpávanie odpadovej vody - GENIX

Odčerpávanie odpadovej vody - GENIX

Voľne dostupné webináre

Voľne dostupné webináre

ESYBOX MAX – staráme sa o budúcnosť

ESYBOX MAX – staráme sa o budúcnosť