Zmäkčovanie vody – zvýšenie komfortu bývania a ochrana spotrebičov

Zmäkčovanie vody – zvýšenie komfortu bývania a ochrana spotrebičov
15. marec 2019

V domácnostiach využívajúcich tvrdú až veľmi tvrdú vodu sú vhodným riešením katexové zmäkčovače. Problémy spojené so zvýšenou tvrdosťou vody sa týkajú nielen niektorých vodovodných rozvodov, ale taktiež vôd z vlastných zdrojov. Typickými zástupcami sú potom zdroje v krasovom či vápencovom podloží.  

V prípade riešenia pomocou zmäkčovačov typu IVAR.DEVAP-KAB, prípadne IVAR.DEVAP sa jedná o technológiu úpravy vody, kde je využívaná iónová výmena. Pri aplikácii tohto typu zariadenia sú zachytávané ióny vápnika a horčíka, ktoré sú spojené s tvorbou vodného kameňa.

Inštaláciou vhodného zmäkčovača vody je možné získať kontrolu nad tvorbou vodného kameňa v objekte. Zásadnou výhodou je zaistenie teplovýmenných plôch pred zarastaním minerálnou inkrustáciou a následného znižovania výkonu spotrebiča. Vďaka obmedzeniu tvorby vodného kameňa dochádza k predĺženiu životnosti spotrebičov v celej domácnosti.

Zmäkčenie vody je taktiež otázkou komfortu, kedy dochádza k ochrane citlivých vodovodných batérií, výtokových miest, sprchových, prípadne masážnych hlavíc, setov a hlavových stropných spŕch. Znížením nánosov bežne nerozpustného vodného kameňa je uľahčené čistenie a udržiavanie sanitárnych prvkov v domácnosti.

Zmäkčovač IVAR.DEVAP-KAB je kompaktné zariadenie, ktoré je inštalované na päte objektu, na hlavný prívod vody. Pripojenie je vybavené bypass obtokom, pre prípadnú reguláciu. V mieste inštalácie je vyžadovaná možnosť napojenia na kanalizačný odpad. Odpad môže byť, vďaka tlaku v systéme, vyvedený o poschodie vyššie. Je možné ho vyviesť prípadne do vyšších poschodí, ak to dovolujú parametre zdroja vody.

Napájanie je zaisťované pomocou trafa, s regulovaným napätím na 12 V. Spotrebným materiálom tejto technológie je voda používaná pre preplach a regeneračná tabletovaná soľ.

Zariadenia rady IVAR.DEVAP-KAB sú vybavené kvalitne spracovanými jednotkami výrobcu CLACK corp. vyrobenými v Spojených štátoch. Vďaka použitiu týchto jednotiek je možné programovať regeneráciu katexovej náplne s čo možno najúspornejšími parametrami.

Užívateľská obsluha spočíva iba v dopĺňaní regeneračnej tabletovanej soli a to v časovom horizonte niekoľkokrát za rok.

Výhody zmäkčovačov IVAR.DEVAP-KAB:

  • nízka spotreba energie
  • plynule nastaviteľná výstupná tvrdosť za zmäkčovačom
  • kompaktné rozmery kabinetného vyhotovenia
  • osvedčené a kvalitné riadiace jednotky výrobcu CLACK corp
  • atest pre trvalý styk s pitnou vodou

Získajte viac informácií

Ak sa chcete dozvedieť o zmäkčovačoch viac, navštívte naše internetové stránky alebo kontaktujte obchodno-technickú kanceláriu spoločnosti IVAR SK.

 

Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.
Lukáš Markovič, technický manažér

Soubory

Související produkty

Súvisiace kategórie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace