INOVOVANÝ RAD PRIESTOROVÝCH TERMOSTATOV IVAR.TAS

INOVOVANÝ RAD PRIESTOROVÝCH TERMOSTATOV IVAR.TAS
15. jún 2020

Dnešným dňom vojde do platnosti náš nový cenník IVAR CS, v ktorom sú uvedené novinky a inovácie ponúkaných produktov, na ktoré sa Vás snažíme upozorniť.

Kapitola REGULÁCIA nie je výnimkou. Nájdete tam celú škálu zaujímavých termostatov, ale momentálne by sme sa radi zamerali konkrétne na jednoduché priestorové nástenné termostaty, radu IVAR.TAS, kde došlo ku kompletnej výmene celej ponuky.

Najbežnejší typ IVAR.TAS01M, ktorý ponúkal možnosť nastavenia požadovanej teploty pomocou otočného ovládacieho kotúča, v rozmedzí +6 až +30 °C, a vstavaného snímača pre jej vyhodnotenie, s možnosťou alternatívneho pripojenia externého snímača, bol nahradený novým typom IVAR.TAS04M.

Nový typ disponuje rovnakým rozsahom a funkciami, avšak s vylepšenou elektronikou. Výhodou je použitie rovnakého krytu, s rovnako umiestnenou kontrolnou LED diódou a rovnako zapojenou svorkovnicou, čo umožňuje prípadne jednoduchú výmenu za nový výrobok, alebo doplnenie vzhľadovo rovnakého vyhotovenia do ďalších miestností bez toho, aby sme nejakým spôsobom narušili súrodosť termostatov.

V ponuke termostatov IVAR.TAS, bol ponúkaný taktiež typ IVAR.TAS02M, ktorý umožňoval, okrem bežných funkcií, taktiež riadenie nočného poklesu teploty. Tento pokles bolo možné nastaviť vnútorným potenciometrom, v rozsahu od 2 do 7 °C, v spojení s externým časovačom, ktorý môžme pripojiť k niektorej rozvodnici IVAR.ALP. IVAR.TAS02M bol nahradený novým typom IVAR.TAS05M, ktorý je opäť úplne kompatibilný s predchádzajúcim typom.

Ďalšou možnosťou, z ponuky termostatov radu IVAR.TAS, bol typ s napájacím napätím 24 VAC, s označením IVAR.TAS12T.  Všetky predchádzajúce typy sú napájané sieťovým napätím 230 V 50 Hz, avšak nie všade je možné toto napájacie napätie použiť. Nová náhrada opäť s vylepšenou elektronikou a rovnakým napájacím napätím 24 VAC nesie označenie IVAR.TAS042.

Všetky, už popísané, termostaty umožňovali vnútorné obmedzenie nastaviteľného rozsahu pomocou vymedzovacích kolíkov tak, aby bolo možné zablokovať otáčanie ovládacieho kotúča mimo vymedzený úsek, pričom správca systému si mohol toto nastavenie individuálne zvoliť pre každý termostat.                                                       

Ani toto obmedzenie sa však nehodí vždy, predovšetkým vo verejných priestoroch bolo vyžadované skryté nastavenie požadovanej teploty a znemožnenie jej jednoduchej zmeny. Preto bol do sortimentu doplnený typ IVAR.TAS04MT. Tu  už nenájdete žiadny viditeľný ovládací kotúč, s požadovanou teplotou, ale nastavovací potenciometer, so stupnicou, je umiestnený vo vnútri termostatu. Pri požiadavke zmeny je potrebné demontovať horný kryt, čo zamedzí manipuláciu nepovolanými osobami.  

Ďalšia možnosť zabezpečenia, nechceného prenastavenia, je umiestnenie externého snímača, a samotného termostatu, do rôznych miestností. To sú ďalšie z viacerých kombinácií, ktoré je možné v regulačnej technike využívať.

Veríme, že i toto krátke zopakovanie základných funkcií, ktorými sa jednotlivé typy termostatov IVAR.TAS odlišujú, povedie k rozšíreniu možností ich využitia.

Pokiaľ Vás zaujala táto, alebo aj iná, ponuka našich všestranných termostatov a mali by ste záujem alebo dotaz, sme pripravení Vám s čímkoľvek pomôcť. Kontakty nájdete na https://www.ivarsk.sk/katalog/vykurovanie-ivartrio/#persons

 

Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.,
Radislav Ardely

Soubory

Související produkty

Súvisiace kategórie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace