Nové digitálne priestorové termostaty IVAR.TAD02M a IVAR.TAD02B

Nové digitálne priestorové termostaty IVAR.TAD02M a IVAR.TAD02B
15. november 2018

Prax nám bohužiaľ ukazuje, že veľká časť kúrenárov sa nechce zaoberať riešením regulácie podlahového vykurovania pomocou sústavy termostatov a prenosom tejto informácie ku zdroju, čo je samozrejme veľká škoda, pretože je možné týmto spôsobom už aj tak úsporný systém podlahového vykurovania ešte viac zefektívniť. Spoločnosť IVAR CS tento kompletný systém ponúka už veľa rokov a aktívne obnovuje, a dopĺňa podľa najnovších ponúk svojich dodávateľov.

Od montážnych firiem, ktoré sa touto problematikou zaoberajú, počúvame príležitostne výčitku „Vaša ponuka termostatov je síce rozsiahla, ale chýba v nej jednoduchý priestorový termostat s veľkým prehľadným displejom a s napájaním 230 V“. Táto požiadavka bola vznesená investormi, ktorí sa snažia vyhnúť občasným výmenám napájacích batérií. Kvalitné batérie sú schopné v termostate vydržať veľmi dlhú dobu - uvádza sa až dva roky. O to ale potom nastáva v častých prípadoch zložitejšia situácia, keď koncom ich životnosti dôjde k poškodeniu obalu a vytečeniu agresívnej látky do priestoru termostatu. Tieto situácie všetci dobre poznáme z iných typov zariadení, a preto je toto jeden z hlavných dôvodov požiadavky väčšiny užívateľov, uprednostniť napájanie sieťovým napätím.

Nakoniec, môžeme si vybrať. V cenníku IVAR CS 2018 ponúkame oba varianty, termostat TAD02M, kde vyhotovenie M znamená napájanie 230V AC a termostat TAD02B, teda napájanie pomocou dvoch batérií typu AA 1,5 V. Oba typy majú rovnaké funkcie, rozdiel je naozaj iba v napájaní.

Základom je široký modro podsvietený displej pre zobrazenie všetkých funkčných prvkov a nameranej izbovej teploty a pod ním umiestnené štyri ovládacie tlačidlá. Jedná sa o digitálny termostat s displejom pre reguláciu izbovej teploty s možnosťou voľby medzi rôznymi regulačnými režimami a príslušným teplotným nastavením: KOMFORTNÝ, ÚSPORNÝ, OFF/OCHRANA PROTI ZAMRZNUTIU.

Termostaty môžu pracovať ako v režime VYKUROVANIE, tak v režime CHLADENIE a táto voľba sa prepína v MENU, aby sa zabránilo náhodnému neúmyselnému prepnutiu.   

Snímanie izbovej teploty môže byť vykonané vnútorným snímačom či externe pripojeným diaľkovým snímačom (voliteľný). Oba termostaty sú osadené čidlami snímania teploty typu NTC 10 kOhm. Naviac zariadenie ponúka možnosť nastavenie teploty ochrany proti zamrznutiu a korekciu teploty na vnútornom aj diaľkovom snímači v rozsahu -9,9 až +9,9 °C.

V obsiahlom MENU nájdete aj možnosť nastavenia hodnoty hysterézie. Od výroby sú termostaty nastavené na hodnotu 0,2 °C, ale je možné túto hodnotu meniť v rozsahu 0,0 až 5,0 °C.

Veľmi zaujímavou funkciou, ktorou tieto termostaty taktiež disponujú je nastavenie minimálnej doby aktivácie relé. Táto funkcia sa používa v prípade, že termostat riadi napríklad kotol na pelety, ktorý nemôže byť zapínaný ON a vypínaný OFF v krátkych časových úsekoch. Tento parameter umožňuje znížiť počet spínacích cyklusov ON/OFF výstupu a môže byť nastavený v rozsahu od 2 do 240 sekúnd. Akonáhle je toto relé zapnuté podľa požiadavky vykurovania (alebo chladenia) v miestnosti, nebude vypnuté okamžite po splnení teplotnej požiadavky, ale až po uplynutí nastavenej minimálnej doby aktivácie, tá je nastavená od výroby na dobu 2 sekúnd.

Verím, že Vás tento krátky prehľad možností nastavenia a funkcií termostatov IVAR.TAD02M a IVAR.TAD02B zaujal a že budete chcieť získať podrobnejšie informácie. Potrebné dokumenty k obom typom sú k dispozícii na webových stránkach spoločnosti IVAR CS a to pod týmto odkazom: https://www.ivarsk.sk/katalog/vykurovanie-ivartrio/digitalny-priestorovy-termostat-p142079/

 

Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.
Radislav Ardely, servisný asistent, fancoily, regulácia  

Soubory

Související produkty

Súvisiace kategórie

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace