Obehové čerpadlá novej generácie – EVOSTA2, EVOSTA3 A EVOPLUS

Moderná technológia synchrónneho motoru s permanentným magnetom a frekvenčným meničom zaisťuje v rade obehových čerpadiel EVOSTA2, EVOSTA3 a EVOPLUS vysokú účinnosť vo všetkých aplikáciách a prináša nemalé výhody v oblasti úspory energie. Obehové…
Obehové čerpadlá novej generácie – EVOSTA2, EVOSTA3 A EVOPLUS

Moderná technológia synchrónneho motoru s permanentným magnetom a frekvenčným meničom zaisťuje v rade obehových čerpadiel EVOSTA2, EVOSTA3 a EVOPLUS vysokú účinnosť vo všetkých aplikáciách a prináša nemalé výhody v oblasti úspory energie.

Obehové čerpadlá EVOSTA2 je možné použiť pri vykurovacích systémoch, pre cirkuláciu teplej vody (verzia SAN), a teraz aj pre klimatizačné systémy.

Nová rada obehových čerpadiel EVOSTA2 predstavuje najnovšiu evolúciu v spoľahlivosti, komforte a taktiež v jednoduchosti použitia a údržby.

EVOSTA2 plne nahrádza predchádzajúcu radu a je ideálna aj ako náhrada za staré trojrýchlostné obehové čerpadlá, pretože má kompaktné rozmery a jediný model čerpadla môže pokryť dopravnú výšku 4, 5 a 6 metrov.

Rada obehových čerpadiel EVOSTA3 nahrádza pôvodnú radu EVOTRON. Jedná sa o prvé inteligentné obehového čerpadlo EVOSTA3, ktoré ponúka jedinečné vlastnosti, hlavne v zlepšení výkonu systémov, kompaktné rozmery, kvalitu spracovania, inovatívne materiály a technické riešenia, to všetko robí z produktu EVOSTA3 vysoko účinné a spoľahlivé obehové čerpadlo, ktoré sa zároveň ľahko inštaluje. Vďaka jeho možnostiam využitia a účinnosti je EVOSTA3 ideálnym riešením pre domové klimatizačné a vykurovacie systémy.

Nastavenie čerpadiel EVOSTA2 a EVOSTA3 je možné upraviť na ovládacom čelnom paneli pomocou jediného tlačidla. Tri diódy na prístroji ukazujú aktuálne nastavenie a rada EVOSTA3 má naviac displej s okamžitou spotrebou energie a ďalšími zobrazeniami stavu čerpadla.

Stupeň krytia IPX5 zabráni vniknutiu vody, problému s vlhkosťou napríklad pri klimatizačných systémoch a celkovo vniknutie vody do mechaniky a hlavne do elektroniky našich výrobkov nehrozí. Stupeň krytia IPX5 je testovaný pomocou prúdu striekajúcej vody tryskou 6,3 mm na slabé miesta a otvory bez toho, aby došlo k infiltrácii do zariadenia.

Čerpadlá EVOSTA2 a EVOSTA3 sú navrhnuté s čelnou elektronikou a odvzdušňovacou zátkou tak, aby bol umožnený prístup k hriadeľu pre jeho prípadné odblokovanie.

Plášť motora je vyrobený z nerezovej ocele AISI 304 a zaisťuje maximálny komfort a dlhú životnosť, i v prípade klimatizačných systémov.

Verzia EVOSTA SOL PWM je vhodná pre všetky typy solárnych systémov a naviac môže byť riadená z externej riadiacej jednotky pomocou digitálneho signálu PWM. Požadovaný prevádzkový režim môže byť proporcionálny tlak alebo konštantná rýchlosť. Dosahuje výtlačné výšky až 14,5 m a pracovné teploty až 130 °C.

Rada obehových elektronicky riadených čerpadiel EVOPLUS dopĺňa kompletnú radu výrobcu DAB PUMPS pre použitie nie len v domácnostiach, ale i v komerčných a priemyselných sektoroch.  Elektronický systém obehového čerpadla monitoruje všetky zmeny hydraulických parametrov vykurovacieho systému a automaticky týmto zmenám prispôsobuje výkon čerpadla tak, aby bola zachovaná plná funkčnosť vykurovacieho alebo klimatizačného systému pri minimálnych energetických nárokoch na dopravu média. Každé čerpadlo rady EVOPLUS je vybavené grafickým displejom, ktorý zobrazuje všetky nastavenia a parametre prevádzky.

Akákoľvek moderná technológia obehových čerpadiel si ale nedokáže poradiť s vodou cirkulujúcou v systémoch kúrenia a klimatizácie obsahujúcou nečistoty, ktoré môžu spôsobiť rýchle opotrebovanie alebo poškodenie.

Magnetické filtre vybavené silným trvalým magnetom separujú nečistoty, ktoré sú tvorené prevažne pieskom, časticami hrdze a šponami vyskytujúcimi sa v systémoch ako s uzatvoreným, tak i s otvoreným okruhom vykurovacej vody. Vyskúšaná a patentovaná technológia silného permanentného magnetu zaručuje prakticky 100% odstránenie oxidu železnatého už pri prvom prietoku vykurovacej vody magnetickým filtrom. Filtračné sitko potom separuje všetky ostatné nečistoty. Inštaláciou magnetického filtru, okrem životnosti, zlepšujete i tepelnú výmenu a celkovú účinnosť vykurovacieho systému.

Výhody magnetických filtrov (podľa typu)

  • Účinná separácia všetkých magnetických a nemagnetických nečistôt
  • Rýchla a jednoduchá údržba v prevádzkovom režime vykurovacieho systému
  • Viac možností ako magnetický filter inštalovať
  • Malé rozmery umožňujúce inštaláciu i v obmedzenom inštalačnom priestore
  • Sady vrátane pripojovacích armatúr

Magnetické filtre tak odporúča každý výrobca elektronických obehových čerpadiel s permanentnými magnetmi nie len pre ich ochranu, ale pre predĺženie životnosti celého vykurovacieho systému.

V našej ponuke môžete okrem elektronických obehových čerpadiel DAB.EVOSTA2 a 3 nájsť i kvalitné magnetické filtre alebo sady čerpadla DAB.EVOSTA2 vrátane filtru IVAR.DIRTSTOP.

Pre viac informácií a technických špecifikácií navštívte naše internetové stránky, alebo kontaktujte obchodno-technickú kanceláriu spoločnosti IVAR SK.

 

Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.
David Kreuzer, technický manažér

Soubory

Související produkty

Súvisiace kategórie

Související články

ESYBOX MAX – staráme sa o budúcnosť

ESYBOX MAX – staráme sa o budúcnosť

Využitie dažďovej vody nie len pre záhradu

Využitie dažďovej vody nie len pre záhradu

ESYBOX LINE  - posilnenie tlaku vody kde je to potrebné..

ESYBOX LINE - posilnenie tlaku vody kde je to potrebné..