ESYBOX LINE - posilnenie tlaku vody kde je to potrebné..

Už od roku 2013 výrobca DAB PUMS vyvíja najmodernejšie technológie k posilneniu tlaku vody. Začalo to elektronickou domácou vodárňou ESYBOX a postupne vznikol ucelený rad ESYLINE. V súčasnej dobe máme k dispozícii technológie, ktoré je možné použiť k…
ESYBOX LINE - posilnenie tlaku vody kde je to potrebné..

Už od roku 2013 výrobca DAB PUMS vyvíja najmodernejšie technológie k posilneniu tlaku vody. Začalo to elektronickou domácou vodárňou ESYBOX a postupne vznikol ucelený rad ESYLINE. V súčasnej dobe máme k dispozícii technológie, ktoré je možné použiť k posilneniu tlaku vody nie len v domácnostiach, ale aj v komerčných budovách ako sú bytové domy, hotely alebo nemocnice.

Prednosťou produktov radu ESYLINE sú hlavne kompaktné rozmery a tým ľahká inštalácia. Vodou chladený motor zaručuje tichý chod a frekvenčný menič reguluje otáčky motoru tak, aby bol dosiahnutý konštantný tlak nastavený užívateľom. Výrazná je aj úspora energií oproti tradičným systémom. Moderná technológia umožňuje užívateľovi vzdialenú kontrolu a nastavenie všetkých produktov radu ESYLINE.

 ESYBOX MINI 3 alebo ESYBOX?

Základný produkt, elektronická domáca vodáreň ESYBOX MINI 3, je ideálnym riešením k posilneniu tlaku vody v domácnosti. Jedná sa o revolučný systém, ktorý zaisťuje inštalačné výhody a vďaka malým rozmerom ho je možné inštalovať napríklad aj do skrinky pod drez.

ESYBOX je výkonnejším zástupcom. Táto elektronická posilňovacia vodáreň je, vďaka svojim hydraulickým parametrom, použiteľná pre väčšie objekty ako penzióny alebo reštaurácie.


ESYBOX MINI 3


ESYBOX

Hlavné výhody

ESYBOX MINI3 a ESYBOX boli vyvinuté tak, aby poskytovali maximálny výkon s minimálnym úsilím. Konštrukcia je koncipovaná tak, aby sa systém ľahko prispôsobil každému typu inštalácie.

 • nevyžaduje žiadne ďalšie komponenty;
 • jednoduchá inštalácia a používanie konečným užívateľom;
 • ochrana proti tvorbe ľadu;
 • LCD displej s vysokým rozlíšením;
 • tichý, vodou chladený motor s max. hlučnosťou 45 dB;
 • využíva len energiu potrebnú na čerpanie vody – umožňuje značné ekonomické úspory (integrovaný el. systém s frekvenčným meničom);
 • možnosť horizontálneho alebo vertikálneho pripojenia – šetrí miesto pri inštalácii;
 • podľa voľby inštalácie, voľba vstupného a výstupného pripojenia, zvyšok otvorov zostane zaslepený;
 • samonasávacia schopnosť, je možné ich tak okrem posilnenia tlaku vody použiť ako štandardné domáce vodárne (zdrojom vody môže byť napríklad kopaná studňa);
 • nasávanie čerpadla je vybavené spätným ventilom (podľa potreby je možné jednoducho demontovať);
 • ľahký prístup k technickým častiam čerpadla, ako je napríklad vyrovnávacia tlaková nádoba;
 • obsahuje potrebné náradie pre prípadnú údržbu.

Príslušenstvo

ESYTWIN – pre dvojitý výkon

Pripojovacia sada ESYTWIN je určená pre pripojenie 2 zariadení ESYBOX. V podstate tak vytvoríme posilňovaciu stanicu pre zásobovanie vodou väčších objektov, ako sú napríklad reštaurácie, penzióny apod. Paralelným prepojením 2 zariadení ESYBOX dosiahneme dvojnásobné prietokové množstvo. Pomocou funkcie bezdrôtovej komunikácie, ktorú obsahuje každý ESYBOX, je možné jednoducho spárovať 2 jednotky pre spoločnú prevádzku.  

ESYTANK – akumulačná nádrž

Plastová nádrž ESYTANK s objemom cca 500 l je určená pre akumuláciu vody. Je vybavená všetkým príslušenstvom pre prevádzku s vodárňou ESYBOX vrátane pripojovacej sady.

 
ESYTWIN

Ponorná alternatíva ESYBOX DIVER

Ďalším členom do modernej rodiny je ESYBOX DIVER. Disponuje všetkými možnosťami prevádzky ako spomínané povrchové čerpadlá ESYBOX MINI3 a ESYBOX, má integrovaný frekvenčný menič, ktorý zaručuje konštantný výstupný tlak aj pri meniacom sa odbere vody a dodáva sa vrátane D.CONNECT BOX 2. Ideálne čerpadlo pre zásobovanie vody do objektov, pre opätovné využitie dažďovej vody pre závlahy.


ESYBOX DIVER   


DCONNECT

 Hlavné výhody

 • ovládanie pomocou aplikácie D.CONNECT (Android, iOS);
 • jednotka D.CONNECT BOX2 (komunikačná technológia PLC, nie je fyzicky prepojené s čerpadlom, stačí zapojiť do zásuvky rovnakého elektrického okruhu);
 • možnosť využitia aj ako povrchové čerpadlo (s využitím vhodného príslušenstva);
 • automatické spúšťanie a vypínanie pri dokončení odberu;
 • inštalácia vertikálne aj horizontálne

Príslušenstvo

Sada X

Pre všetky modely s bočným nasávaním je k dispozícii sada X, vhodná predovšetkým pre inštalácie do nádrží s dažďovou vodou. Sacia súprava zabraňuje nasávaniu nečistôt z dna nádrže.

DOC68

Vďaka výbornému vnútornému chladeniu a pomocou príslušenstva DOC68 je možné toto čerpadlo použiť ako povrchové, napríklad vedľa nádrže pod nátokom. Všetky modely majú odvzdušňovací ventil, ktorý zaisťuje správnu a bezproblémovú prevádzku aj pri čiastočnom ponorení.

Hladinový plavák

Ako príslušenstvo je možné objednať ešte externý hladinový plavák pre komplexnú ochranu čerpadla, ktorý je k čerpadlu pripojený pomocou technológie NFC (Near Field Communication). Tá umožňuje pripojenie príslušenstva bez potreby fyzického zapojenia ďalších káblov do vnútornej svorkovnice, čo zaisťuje rýchlosť a spoľahlivosť inštalácie.

 

Najnovší zástupca ESYBOX MAX

Integrovaný čerpací systém ESYBOX MAX pre posilnenie tlaku v komerčných budovách je dostupný v dvoch výkonových radoch. Obsahuje modulárne komponenty, umožňujúce odlišné nastavenia k uspokojeniu potrieb stredných/veľkých bytových domov a vysokých budov (aj viac ako 14 poschodí).


ESYBOX MAX

Hlavné výhody

 • modulárna konštrukcia (montáž priamo v mieste inštalácie – koncept O.S.A.)
 • tichá prevádzka a kompaktné rozmery (inštalácia aj v obývanej miestnosti);
 • vodou chladený motor s permanentným magnetom;
 • oplášťenie motoru z nerezovej ocele;
 • riadenie premenlivou frekvenciou (udržuje konštantný tlak pri meniacom sa počte otáčok motoru podľa potreby);
 • integrované ochrany (pred chodom na sucho, ampérometrickým a abnormálnym napätím, prehriatím, zamrznutím, zablokovaním a zacyklením);
 • ovládanie na veľkom displeji;
 • ovládanie pomocou aplikácie DConnect;
 • automatická inštalácia všetkých zapojených čerpadiel, po dokončení inštalácie prvého čerpadla, pomocou technológie DSync;
 • podpora Modbus protokolov.

Príslušenstvo

ESY I/O

Umožňuje prepojiť Esybox Max s ďalšími prvkami systému (BMS).

Pre návrh posilňovacej stanice je výber iba z dvoch výkonových modelov, napriek tomu však dosahujeme značné hydraulické parametre, čo ocení veľa projektantov.

Koncový užívateľ si dopraje komfort konštantného tlaku a ušetrí oproti tradičným systémom za energie.

Vďaka týmto vlastnostiam sú produkty radu ESYLINE najrozvinutejšími systémami na svete, v oblasti posilnenia tlaku a zásobovania vodou, pre domáce i komerčné použitie.

V prípade Vášho záujmu sa neváhajte obrátiť na odborných predajcov, veľkoobchody alebo na našich obchodno – technických zástupcov.

 

Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.
David Kreuzer, obchodno-technický manažér

 

Soubory

Súvisiace kategórie

Související články

Spravujte svoje čerpadlá našim novým NgPanelom

Spravujte svoje čerpadlá našim novým NgPanelom

Odčerpávanie odpadovej vody - GENIX

Odčerpávanie odpadovej vody - GENIX

ESYBOX MINI 3 S NOVOU TVÁROU

ESYBOX MINI 3 S NOVOU TVÁROU