Elektronické obehové čerpadlá DAB.EVOTRON a DAB.EVOPLUS

Trieda obehových čerpadiel s vysoko výkonným synchrónnym motorom riadeným vlastným frekvenčným meničom otáčok. Kombinácia týchto komponentov spoločne s novou hydraulikou umožňuje dosahovať výraznú úsporu energie oproti tradičným obehovým čerpadlám s…
Elektronické obehové čerpadlá DAB.EVOTRON a DAB.EVOPLUS

Trieda obehových čerpadiel s vysoko výkonným synchrónnym motorom riadeným vlastným frekvenčným meničom otáčok. Kombinácia týchto komponentov spoločne s novou hydraulikou umožňuje dosahovať výraznú úsporu energie oproti tradičným obehovým čerpadlám s konštantnou rýchlosťou. Elektronické obehové čerpadlá sú výkonné, moderné a šetrné k životnému prostrediu. Vyznačujú sa predovšetkým kvalitnými a odolnými komponentami a výbornými technickými a konštrukčnými vlastnosťami. Tieto obehové čerpadlá sú v súlade s Európskou smernicou ErP. Vďaka najnovšej technológii spadá celá trieda čerpadiel EVOTRON a EVOPLUS do energetickej účinnosti s indexom EEI ≤ 0,23, čo zaručuje okrem iného aj minimalizáciu zásahu do životného prostredia.

Obehové elektronické čerpadlá EVOTRON a EVOPLUS môžu byť použité pre vykurovacie, ventilačné a klimatizačné systémy v domových aj komerčných objektoch. Vykurovanie požadované v rôznych aplikáciách sa výrazne mení počas dňa aj noci z dôvodu okolitej teploty a samotných zmien v odbere. Táto situácia je spojená s rôznymi požiadavkami na jednotlivé miestnosti a otváraním alebo uzatváraním rôznych vetiev okruhu v ucelených systémoch.

Elektronicky riadené mokrobežné obehové čerpadlá neustále zabezpečujú v takmer všetkých správne dimenzovaných systémoch dostatočný výkon pri nižšej hlučnosti, väčšom komforte a zároveň s výrazne nižšími prevádzkovými nákladmi. Na rozdiel od tradičných elektronických čerpadiel môžu byť EVOTRON a EVOPLUS elektronické obehové čerpadlá použité tiež v klimatizačných systémoch, kde je teplota čerpanej kvapaliny nižšia ako teplota okolitého prostredia. Za týchto podmienok sa môže na vonkajšom povrchu obehového čerpadla tvoriť kondenzát bez toho, aby to narušovalo riadnu prevádzku či už elektronických alebo mechanických častí. Jednotka je navrhnutá a dimenzovaná tak, aby kondenzát odtekal bez poškodenia konštrukčných komponentov. Vyhotovenie čerpadla EVOTRON SAN a EVOPLUS SAN s bronzovým telesom bolo navrhnuté špeciálne pre cirkuláciu sekundárneho okruhu teplej vody. Prevádzkový režim konštantnej teploty ovláda teplotu vody v cirkulačnom potrubí bez nutnosti použitia termostatických ventilov, čím udržuje požadovanú teplotu vody.

Obehové čerpadlá EVOPLUS, ktoré boli vyvinuté z čerpadiel rady EVOTRON, sú riadené pomocou IGBT zariadenia s technológiou poslednej generácie, ktorá zaručuje vyššiu účinnosť a odolnosť. Špecifickými rysmi sú napríklad sínusový priebeh PWM moduláciou alebo vysoká prenosová frekvencia, ktorá eliminuje hlučnosť zvukového pásma.

Intuitívne a funkčné užívateľské rozhranie ponúka jednoduché nastavenie pre všetkých používateľov. Vďaka ľahko čitateľnému grafickému displeju na ovládacom paneli, 4 navigačným tlačidlám, rozbalovaciemu menu a posledným trendom v oblasti mobilných telefónov so širokým rozsahom funkcií sa trieda EVOPLUS radí medzi naozaj revolučné výrobky. Spoľahlivá a odolná konštrukcia spolu s moderným a inovatívnym dizajnom dotvára tento výrobok aj z estetického uhla pohľadu.

Technický katalóg a cenník elektronicky riadených obehových čerpadiel EVOTRON a EVOPLUS je k dispozícii na našich internetových stránkach IVAR SK, spol. s r.o. www.ivarsk.sk alebo www.dab.cz.

V prípade Vášho záujmu sa obráťte na odborného predajcu, veľkoobchody alebo na našu obchodno - technickú kanceláriu IVAR CS spol. s r. o.

Za spoločnosť IVAR CS spol. s r.o.
David Kreuzer, technický manažér

 

 

Soubory

Související produkty

Súvisiace kategórie

Související články

Automatické čerpadlo DAB.DTRON 3 pre systémy s využitím dažďovej vody

Automatické čerpadlo DAB.DTRON 3 pre systémy s využitím dažďovej vody

7 dôvodov pre POLIFEMO

7 dôvodov pre POLIFEMO

Kompaktné zmäkčovacie zariadenia IVAR.DEVAP-KAB a IVAR.DEVAP MINI, ochrana spotrebičov a zvýšenie komfortu bývania

Kompaktné zmäkčovacie zariadenia IVAR.DEVAP-KAB a IVAR.DEVAP MINI, ochrana spotrebičov a zvýšenie komfortu bývania